قیمت پای مصنوعی | قیمت انواع پروتز پا

دسته‌بندی: پروتز پا, مطالب مفید

قیمت پروتز پا ، قیمت پای مصنوعی. پروتزساز

قیمت پروتز پا چند ؟!! شاید اولین چیزی که ذهن فرد قطع عضو برای دریافت پروتز پای خود مشغول می کند هزینه ساخت پای مصنوعی است.

اغلب در این مورد بسیار نگران هستند و سوالات زیادی پرسیده می شود

هر پروتز پا با توجه شرایطی جسمی، سن، جنس و هدف از عملکرد آن برای فرد ساخته می شود. به همین دلیل قیمت پاهای مصنوعی را نمیتوان بصورت مشخصی تعیین کرد.

در این مطلب می خواهیم تمام جوانب هزینه های ساخت یک پای مصنوعی شامل پروتز زیر زانو ، پروتز بالای زانو، پروتز مچ پا را بررسی کنیم و همچنین به پاسخ مناسبی به سوالات رایج و پرتکرار زیر برسیم ؛

  • قیمت پای مصنوعی به عواملی بستگی دارد و چگونه تعیین می شود؟
  • برای ارزان ترین و گرانترین قیمت پروتز پا چقد باید هزینه کنیم ؟
  • هزینه پروتز پا با بیمه چقدر است ؟

قیمت پای مصنوعی به چه عواملی بستگی دارد و چگونه تعیین می شود؟

  • ناحیه قطع عضو پا

بعضی از ناحیه های قطع عضو پا تحت کنترل فرد قطع عضو نیست مانند ناحیه قطع عضو پا .

یکی از مهم ترین عوامل روی هزینه نهایی نوع قطع عضو پا است اینکه فرد قطع عضو از بالای زانو ، زیر زانو و مچ پا و پا باشد با توجه به قطعات مصرفی در آنها قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

معمولا قطع عضو هایی که پایین زانو هستند دارای هزینه کمتری هستند.

برای ساخت پروتز پا در هر سطح از قطع عضو انجمن علمی ارتز و پروتز ایران  تعرفه مشخصی برای پروزیست تعیین کرده است ک طبق آن محاسبه می شود.

  • نوع قطعات بکار رفته در پروتز پا

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیر گذار بر قیمت پروتز پا، نوع قطعات بکار رفته در پروتز پا است. این مورد به اهداف فرد قطع عضو و شرایط او و نوع استفاده ای که قصد دارد فرد از پروتز استفاده کند، بستگی دارد.

این مورد جز مواردی است که می تواند بر قیمت دو پروتز پا از یک ناحیه قطع عضو تاثیر بگذارد.

قطعات پروتز پا که شامل قطعه مفصل زانو (برای پروتز بالای زانو) ، جنس لوله اتصال یا پایلون ، و مفصل مچ پا که هم برای پروتز زیر زانو و بالای زانو مطرح است

که همه قطعات نامبرده شده با توجه نوع مکانیکی یا هوشمند بودن (انواع پروتز پای هوشمند) قیمت های متفاوتی دارند و بر هزینه نهایی پروتز پا تاثیر می گذارند و در نظر داشته باشید قطعات پروتز پا معمولا وارداتی هستند و تحت تاثیر قیمت ارز قرار می گیرند و می توانند در زمان های مختلف قیمت های متفاوتی داشته باشند

قطعه سوکت پروتز که جز اصلی ترین قسمت های هر پروتز پا محسوب می شود ممکن است در بعضی موارد که نیاز به سوکت موقتی برای ساخت باشد که در این صورت هزینه قالبگیری افزایش یافته و با در نظر گرفتن ان محاسبه می شود.

اما در پروتز پایی که به روش ایمپلنت ساخته شده باشد ، سوکت پروتز وجود ندارد. در مورد هزینه کاشت پای مصنوعی نیز باید گفت تنها شامل هزینه تامین قطعات بکار رفته در آن می شود و هزینه جراحی ایمپلنت اتصال دهنده پروتز به درون استخوان نیز جداگانه محاسبه می گردد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد قطعات مصرفی در انواع پروتز های پا می توانید مطلب اجزا و قطعات پای مصنوعی را بخوانید 

  • فرایند قالبگیری در ساخت

معمولا از باند گچی برای قالبگیری استامپ استفاده می شود اما اخیرا اسکن سه بعدی نیز وجود دارد که متعاقبا هزینه آن را افزایش می دهد.

برای مشاوره رایگان و اختصاصی کارشناسان پروتز در پروتز ساز می توانید اکنون اقدام کنید.

برای ارزان ترین و گرانترین قیمت پروتز پا چقد باید هزینه کنیم ؟

همانطور که در عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت پروتز پا صحبت شد نوع قطعات بسیار فاکتور بسیار مهمی است

گرانترین پروتز پا معمولاً نوعی است که دارای زانوی الکترونیکی یا هوشمند باشد. این مدل با باتری کار می کند و برای کمک به راه رفتن طبیعی تر کاربر، از ریز پردازنده هایی بهره برده اند. این زانوها می توانند به افراد در انجام فعالیت هایی از قبیل، نشستن روی صندلی، راه رفتن سریع، راه رفتن روی تپه ها و … کمک کنند. به دلیل کوچک بودن قطعات الکترونیکی به کار رفته در این مدل، نگهداری و تعمیر آنها نیز معمولاً گران تر خواهد بود.

آن دسته از پروتزهای پا که برای اهداف خاصی طراحی و ساخته می شوند، معمولاً دارای قیمت بیشتری نیز هستند. این پروتزهای پا با قطعات خاص برای افرادی هستند ک قصد انجام فعالیت های تخصصی مانند ورزش های مختلف ، دویدن و یا کارای سرعتی را دارند

معمولا در فضای مجازی و وب سایت ها از نوشتن و منتشر کردن قیمت پروتز پا و انواع پای مصنوعی خودداری می کنند و این سوال بیش از پیش ذهن فرد را درگیر قیمت پای مصنوعی می کند اما پروتز ساز برای پایان دادن به این دغدغه حداقل هزینه های پای مصنوعی را عنوان می کند .

برای رایج ترین پروتز های پا ، پروتز های بالای زانو و زیر زانو حداقل قیمت (به معنی حداقل هزینه ای که میشود در نظر گرفت مانند در نظرگرفتن معمولی ترین قطعات پروتز پا) آنها به شرح زیر است ؛

قیمت پروتز بالای زانو تقریبا 48 میلیون تومان

قیمت پروتز زیر زانو تقریبا 18 میلیون تومان

**توجه داشته باشید قیمت هر پای مصنوعی بنابر شرایط و موارد گفته شده متغیر و برای استعلام قیمت دقیق پروتز پای خود از طریق پروتز ساز حتما با ما تماس بگیرید**

نکته مهم در مورد میزان هزینه کردن برای ساخت یک پای مصنوعی این است که حتی گران‌ترین پاهای مصنوعی نیز به گونه‌ای ساخته شده‌اند که نهایتا سه تا پنج سال می توانند عمر مفید داشته باشند، به این معنی که در طول عمر خود نیاز به تعویض دارند و تعمیر دارند، و هزینه ای که برای ساخت پای مصنوعی می شود هزینه ای دائمی و برای همیشه نیست.

 

تمام این مراحل با قیمت های تعیین شده، هزینه ی کلی ساخت یک پای مصنوعی را شامل می شوند و پروتزیست در همان جلسه اول تمام مراحل را با هزینه های احتمالی را به مراجعین شرح می دهد.

قیمت پروتز پا با بیمه چقدر است؟

هر مرحله ساخت پروتز پا بطور مثال معاینه و ارزیابی، قالبگیری بطور جداگانه بر اساس تعرفه انجمن علمی ارتز پروتز دارای هزینه مشخصی است و بیمه های درمانی تکمیلی تا حدودی هزینه های پروتز را پوشش میدهند، که با توجه به نوع بیمه و سطح پوشش آنها هزینه پرداختی متغیر است.

برای این مورد و درصد پرداختی از سمت بیمه حتما از بیمه طرف قرداد خود سوال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست